Ayak Kokusu Nasıl Giderilir ve Çözümleri Nelerdir?

ayak-kokusu-nasil-giderilir

Ayak kokusu zamanla hepimizin yaşadığı ama geçici olmasını temenni ettiğimiz bir sorundur. Çünkü ayak kokusu hem bizleri hem de çevremizdeki insanları olumsuz yönde etkilemektedir. Bu da bireyler arasında bizlerin utanç duygusunu ön plana çıkarır.

 

Ayak kokusu nasıl giderilir?

Sıkça sorulan bu soruyu bir de biz soracak olursak bu konuda oldukça çok alternatif vardır. Bunlardan bir tanesi de gümüş çoraptır. Gümüş çorap; saf gümüş iplik teknolojisi adı verilen bir malzemeden üretilmektedir. Bu malzemeye göre ayak kokusunda etkin bir rol oynayan çoraplar, gümüş iplikten üretilmektedir. Bu gümüş iplik, hiçbir işlemden geçmemiş saf bir halde kullanılmaktadır. Böylece etkisini daha fazla göstermesi hedeflenmiştir. Bonny Silver teknolojisinin kullanıldığı bu çoraplar; antimikrobiyel ve antibakteriyel özellikleri sayesinde ayak bakteri oluşumunu engeller. Bilindiği üzere ayaklardaki koku, havasızlık ile beraber bakterilerin üremesinden dolayı kaynaklanmaktadır. Bu durum sürekli olduğu zaman, yani siz önleminizi almadığınız zamanda, bu kötü kokular kalıcı hale gelmektedir. İşte gümüş çorap uyguladığı teknoloji sayesinde tüm bu olumsuz gidişatlara dur demektedir.

 

Saf gümüş iplik teknolojisi nedir?

Ayak kokusu nasıl giderilir?” sorusunun cevabını gümüş çorap aracılığıyla yanıtlamaya çalıştık. Şimdi de gümüş çorapta yer alan Bonny Silver teknolojili çoraplara bir göz atalım. Bu çoraplar ayak kokusu gidermede ne derece etkili ve bunun haricinde ne gibi faydaları bulunmakta beraber inceleyelim.

Birçok farklı modeli bulunan gümüş çorapların kısa boyu mevcut olduğu gibi uzun boyu da mevcuttur. Saf gümüş ipliğinden üretilen ve bu sayede yazın terlemelere kışın ise üşümelere son veren Bonny Silver, kullanıcısına çorabın içeriğini tercih etme olanağı sağlamaktadır. Örneğin, kullanacak olduğunuz çorap saf gümüş ipliğinden üretildiği için bu ipliğin gümüş oranını seçme imkanına sahipsiniz. İsterseniz %13 isterseniz %22 gümüş ipliğinden üretilen çorapları tercih edebilirsiniz. Bu çoraplar dikişsiz olmasından dolayı ayağınızı kesinlikle sıkmaz ve kan akışını negatif yönde etkilemez. Ayrıca gümüş çoraplar ayak kokusuna neden olabilecek rahatsızlıklara karşı da alınmış etkili bir önlemdir. Bu rahatsızlıklar egzama, ayak mantarı gibi sorunlardır. Bu rahatsızlıkların önüne geçerek de ayak sağlığınızı en kolay yolla korumuş olacaksınız.

Eğer uzun seyahatlere çok çıkan biri iseniz çorap sorununuzu ortadan kaldırmak için de gümüş iplik teknolojisinden yararlanmak sizi büyük bir dertten kurtarmış olacaktır. Çünkü bu teknoloji ile üretilen çoraplar tamamen doğal olup ayaklarınızın terlemesinin önüne geçmektedir. Bu sayede de ayak kokusu oluşma riski kalmamaktadır.