Ayak Kokusu Nasıl Giderilir Hakkında Bilmeniz Gerekenler

ayak-kokusu-nedenleri

Okul, iş derken gün boyu dışarıda kalmaktayız. Bu nedenle tüm günün ceremesini ayaklarımız çekmektedir. Çorapların ve ayakkabıların içine mahkum olan ayaklarımız zamanla kokmaktadır. Buna engel olabiliriz. Ayak kokusu nasıl geçer diye soracak olursanız işe ilk olarak ayaklarımızı yıkamakla başlamalıyız. Fakat bu birkaç kez yapmakla sonuç doğurmayacaktır. Bunu alışkanlık haline getirmeli ve her eve geldiğimizde ayaklarımızı yıkamalıyız. Bu sayede ayaklarımızda oluşan kötü kokulardan kurtulabiliriz. Bir başka dikkat edilmesi gereken husus ayakkabılardır. Her gün sürekli aynı ayakkabıları giymemeliyiz. Bunun nedeni ise ayakkabıların içine kötü kokuların sinebilmesidir. Siz ne kadar ayaklarınızı yıkarsanız yıkayın eğer ayakkabı içine yerleşmiş bir koku varsa, ayakkabıyı giydikten birkaç dakika sonra ayaklarınız yine kokacaktır. Bunun nedeni ise ayakkabıya sinen kokunun ayağınıza sinmesidir.

Ayak kokusu nasıl geçer? Sorusuna verilecek bitkisel yöntemler ile birlikte klinik araştırmalar sonucu üretilen ürünler de bulunmaktadır. Bu ürünlerden en çok kullanılan ve tercih edileni ise gümüş çorap teknolojisidir. Gümüş çorap, belli oranlarda saf gümüş ipliğinin işlenmesi sonucu elde edilen bir üründür. Bazı ürünlerde %13, bazı ürünlerde%22 oranında saf gümüş ipliği kullanılmaktadır. Ürünün kalitesi de tabi ki duruma göre değişmektedir. Bu durumların en başında kullanılan saf gümüş ipliği oranı gelmektedir.

Gümüş çorap ürünü kokuyu nasıl önlemektedir? Ayak kokusuna sebep olan bazı etkenler bulunmaktadır. Bu etkenlere örnek erecek olursak; yazın ayaklarımızın çok fazla ayakkabı içinde kalması sonucu oluşan ayak kokuları. Bu kokuları gidermeye yönelik bir ürün olan gümüş çorap, klimatik özelliği sayesinde kışın ayaklarını üşütmez yazın ise terletmez. Yazın terlemeyen ayaklarınız, koku da yapmayacaktır. Ayrıca ayaktaki rahatsızlıklardan biri olan ayak mantarı da kötü kokulara neden olmaktadır. Geliştirilen bu ürün sayesinde ayak mantarı oluşumuna son vermektedir. Oluşmuş ayak mantarı var ise bunu da hızlı bir şekilde iyileştirmeye yönelik geliştirilen bu çorap, ayak mantarı sonrası oluşan kötü ayak kokularına son vermektedir. Bu sayede ayaklarınız ferah ve temiz bir şekilde kalmaktadır.

Sizlerde eğer ayak kokusu problemi yaşıyorsanız gümüş çorap teknolojisinden faydalanarak kötü kokulara son verebilirsiniz.